Prosincové soustředění na Božím Daru


Prosincové zimní soustředění USK CS Plzeň a KOS Plzeň proběhlo od neděle 8. do neděle 15. prosince 2019 na Božím Daru. Jako minulý rok jsme byli ubytováni na penzionu Arnika a nechybělo ani výborné jídlo.

Množství sněhu letos nepřekvapilo silničáře, ale nás. Na uvažované kecky vůbec nedošlo a lyžovali jsme v podstatě podle plánu.  Pro většinu mládežníků šlo o první lyžování po intenzivní letní přípravě. Náplní soustředění bylo především zlepšení techniky u mladších, rychlosti i vytrvalosti na běžkách u starších žáků.

Část týmu a zahájila soustředění nedělním večerním tréninkem na Fichtelbergu. V dalších dnech probíhaly dva tréninky klasickou nebo bruslařskou technikou. S přibývajícím sněhem se prodlužovaly tréninkové okruhy a mládežníkům ubývaly síly. Ve středu odpoledne došlo i na regeneraci a navštívili jsme bazén v Jáchymov, jinak nechyběl ani každodenní večerní strečink. Především starší žáci  vyladili  formu na víkendové kontrolní závody, jež byly zároveň nominačkami na ZODM. Nominace se úspěšně podařila vítězce závodů  Kamče Peštové, Aničce Tobrmanové a za chlapce Matějovi Šimurdovi.