O nás


Lyžařský klub USK CS Plzeň, vznikl jako nástupnický oddíl Slavie VŠ Plzeň v roce 2001, prvně zvoleným předsedou se stal Míra Šilhánek. Jsme klub všesportovní, naši členové závodí na kole, koloběžce, v orienťáku, v advanture racech, biatlonu, lyžařském orienťáku atd.

Jak už napovídá název, jsme klub univerzitní, což znamená, že jsme součástí Univerzitního klubu Plzeň pod hlavičkou ZČU, kterou také většina našich členů absolvovala.

Našimi pravidelnými sportovními akcemi je Běh Českým údolím, od roku 2008 nazýván Memoriálem Oldy Kroupy, jednoho ze zakladatelů Slavie VŠ. Dále jsou to lyžařské závody v Krušných horách, zařazované do Vysokoškolské ligy.

Jsme klub velmi úspěšní, naši členové sbírají medaile jako na běžícím páse. Zatím jenom v západočeské župě a hlavně mezi veterány, ale i to se může změnit. V posledních letech se začíná prosazovat nová generace závodníků v kategorii žáků a dorostenců, a to jak v župě, tak i na dětských olympiádách. Tradičně se zúčastňujeme Karlova běhu, Šumavského maratonu a Krkonošské 70, kterou se podařilo dokonce v roce 2010 vyhrát. Ovšem naši členové zaznamenali i medailové úspěchy v závodu World loppet, konkrétně na Biegu Piastow.

V současnosti má náš klub 45 členů.

Vedení oddílu:
Předseda:
Richard Šimurda

Výkonný výbor:
Ladislav Provod – hospodář
Petr Pešta – kulturní referent
Ondra Vodrážka – sportovní referent
Pavla Sýkorová – tajemnice
Jan Beránek – člen výboru
Libor Boula – člen výboru

Webmaster:
Jan Sýkora
Stanislav Rauch