Skvělé výsledky v Českém poháru staršího žactva 2022


ČP Vimperk 22.-23. ledna   I po 18 měsících bez závodního lyžování (kvůli epidemii Covidu) Kamča Peštová stále úspěšně závodí s nejlepšími běžkařkami. Kamča sice díky změně disciplíny nemohla v sobotu 22.1. prodat svoji rychlost v původně vypsaném sprintu klasickou technikou, ale i 5. místo v závodu na 2 km klasicky je ve stále tvrdší konkurenci skvělý úspěch. V neděli se na start postavil také Mikuláš Bíba, jemuž první start na republikové akci nevyšel podle představ a dojel na 29. místě. Kamila v neděli v závěrečných stovkách metrů vytuhla, ztratila pozici v TOP 10 dojela na 13. místě s těsným odstupem od TOP10 a pouhých 40 vteřin od vítězky. Při prvním českém poháru se ukázalo, že díky nedostatku sněhu přes Vánoce a první polovině ledna máme proti konkurenci minimální závodní průprava našich závodníků.

V únoru jsme se proto zúčastnili dalších závodů jako Karlův běh, Tygří skiatlon v Jablonci, kde mládež  včetně Aničky Tobrmanové brala medailová umístění.

MČR v běhu na lyžích staršího žactva 25. -27. února (ročníky 2009 – 2007) Vrchlabí

Mistrovství proběhlo v areálu Vejsplachy za účasti 50. klubů a 456 závodníků. A naši závodníci se na MČR neztratili.

V pátek 25.2. ve sprintu skate obsadila Kamila Peštová ve finále krásné, ale i nepopulární 4. místo. Mikuláš Bíba i Sojda Tobrman skončili na 38. resp. 63. místě.

Sobotní závody klasickou technikou byly extrémně náročné jak profilem, tak díky teplu a rozbředlému sněhu. Kamča dokázala v těžkém závodě na 4 km dojet na fantastickém 8. místě. V kategorii žáků starších (U15) Mikuláš Bíba na trati 5 km dojel na perfektním 19. místě.  Velké uznání zaslouží i Sojda Tobrman, který se sebe vydal maximum když skončil na 61. místě.

V neděli v extrémně rychlých a kontaktních stíhacích závodech klasickou technikou Kamča na trati 3 km díky šestému nejrychlejšímu času obhájila osmé místo v kategorii žákyň starších (U15).  Jak je konkurence v kategorii dívek U15 tvrdá a jak se kolem Kamči mění ve výsledcích lyžařky prokazovalo průběžné 3. místo v Českém poháru. Mikuláš Bíba dojel stíhačku na trati 4 km opět na skvělém 20. místě a TOP 20 se u kluků, kterých startovalo 67 cení. Ročníky 2008-09 měli na programu štafety a Sojda Tobrman, skvělým výkonem ve složené štafetě s Fenix Jeseník uhájil 30. místo z 40. štafet.