Kamča Peštová skončila celkově druhá v Českém poháru staršího žactva v běhu na lyžích!

Premiérovou sezónou v Českém poháru staršího žactva v běhu na lyžích zakončila závodnice USK CS Plzeň Kamila Peštová na skvělém druhém místě.

Do celkových výsledku Českého poháru se v roce 2020 počítají dva závodní víkendy, na začátku února úvodní kolo v areálu Vodník u Vimperku a na konci února MČR v jednotlivých disciplínách na Horních Mísečkách V Krkonoších. Po jedinečném představení a vítězství ve sprintu na jihu Čech, se na Mísečkách ve výkonech plzeňské lyžařky projevilo prodělané nachlazení se zvýšenou teplotou a ve sprintu skončila ve finále Kamča šestá – na podium! V dlouhém závodě na 3,3 km v hustém sněžení nedokázala udržet nastavené tempo a protrápeném závěru závodu, dojela absolutně vyčerpaná na 25 místě.

„ Jako všechny sporty i běžecké lyžování ukončilo veškeré soutěže a tak o celkovém pořadí místo šesti rozhodovaly čtyři uskutečněné závody. Chystali jsme se na finále Poháru, které mělo proběhnout 21.-22.3 v Novém města na Moravě.  Měla pravděpodobně velkou šanci svoji pozici v neskutečně tvrdé a vyrovnané konkurenci starších žaček uhájit, ale už je konec a dopadlo to, jak dopadlo, koronavirus  zasáhnul do všeho.

Sezóna skončila nad očekávání, chtěli jsme si ji užít a pokusit se o pěkný výsledek do prvních 15. a poznat jak žákovský Český pohár funguje. Tušil jsem, že by to nemusel být úplně špatné, vždyť se od malička potkává v Krušných horách ve vyrovnaných na závodech se závodnicemi LK SLOVAN KV Anetou Bauerovu a Viki Pátkovou, které patří k republikové špičce. Prvním hezkým překvapením byla Zimní Olympiáda dětí a mládeže, kde Kamča  dojela v individuálních závodech 7. a 9. a štafetu rozjela na 6. místo v kontaktu se špičkou, velké pódium pro 6 nejlepších nebo v klasice bronz byl jen kousek a chybělo bohužel trochu štěstí.  Možná bude těžké další sezónu navázat na letošní výsledky, ale opět si pojedeme užít jiné destinace závodů Českého poháru a pokusíme se o výsledek do prvních 15.“