Chodovar Ski Tour


Charakteristika – pozvánka za závody

Večerní závody v Těškově.

Stojíte na startu. Kolem vás nadupaní sportovci, jejich záda zmizí za prvním zátočinou a setkáte se s nimi až v cíli. Tak to se vám se Ski areálu Těškov nemůže stát, na 1 – 2 km dlouhém okruhu máte všechny pěkně na
dohled. Závod vede po rolbou upraveném okruhu, délka od 600 – 1,5 km dle sněhových podmínek. Doporučujeme čelovku, osvětlený je jen cílový/startovní prostor.

Tříkrálový běh na 15 km v Těškově.

Pokud je v okolí Těškova dostatek sněhu upraví Zdeněk Rubáš rolbou i víc než 30 kilometrů běžeckých stop! Loni byl běh kvůli nedostatku sněhu přeložen až na konec ledna a i tak se na start 16 km dlouhého okruhu
postavilo 58 závodníků a v cílovém prostoru je povzbuzovalo mnoho diváků.

Okolo pramenů – SKI Nordic, Mariánské Lázně

Spojení s tradičním pořadatelem a trasa závodu po Mariánsko lázeňském Golf-parku je první pozvánka na parádní lyžovačku mimo Těškov a do Karlovarského kraje.

Chodovar Ski – Chodová Planá

Rodinný pivovar Chodovar, vedle pivovaru 1 km dlouhý okruh v zámeckém parku a ten jen kousek od restaurace VE SKÁLE. Velmi zajímavé prostředí pro sedmý závod Chodovar Ski ligy 2014.

Chodská 30 Capartice/Čerchov

Opět spojení s tradičním pořadatelem a Chodovar Ski liga v rámci nejstaršího lyžařského běžeckého závodu v Česku, již 93 ročníku!! Atmosféra lyžařské tradice dýchající z budov TJ Jiskra Domažlice v Caparticích nazývaných „Šebkovna“, zajímavý profil trasy. V případě nedostatku sněhu pak závod pod Čerchovem na bývalé hraniční signálce. Krásné a zajímavé Chodsko. Pozor styl v tomto závodě pouze KLASICKÝ.

 

 

CHODOVAR SKI TOUR – Hodnocení / pravidla

  • V každém závodě seriálu CHODOVAR SKI TOUR 2015 získá závodník body – jak za umístění tak i za účast.
  • Vítězem závodu se stává závodník, který absolvuje závod v nejkratším čase. V případě závodu, který se jede na více okruhů platí pravidlo, že jakmile vedoucí závodník dosáhne předepsaný počet okruhů stává se vítězem a pro ostatní končí závod přetnutím cílové čáry.
  • Podle umístění se z každého konaného závodu přidělují body do celkového žebříčku CHODOVAR SKI TOUR. Prémiové body získají závodníci od 1. do 10. místa a závodníci od 11 místa dál 1 bod za účast v závodě. (první místo 11 bodů, druhé 9 bodů….. za desáté místo 2 body, závodnicí na ostatních místech 1 bod)
  • Po skončení posledního závodu vyhlásí pořadatelé konečné pořadí závodníků v CHODOVAR SKI TOUR 2015 na
    základě součtu bodů získaných v jednotlivých závodech. Celkovým vítězem se stane závodník s nejvyšším součtem bodů.
  • V celkovém hodnocení CHODOVAR SKI TOUR se škrtá cca 35% nejhorších výsledků, (neúčast) ze všech vypsaných, respektive konaných závodů, viz.tabulka níže. To za předpokladu, že závodník absolvuje všechny do tour započítávané závody. V případě rovnosti bodů rozhoduje o konečném umístění získaný počet bodů v nejlepším závodě, eventuálně součet pomocných bodů ve všech závodech (pomocné body: první závodník dostane tolik bodů kolik jelo závodníků, každý další pak o bod méně).

Tabulka počítaných závodů do CHODOVAR SKI TOUR

ve smyslu, že při 100% účasti na závodech se škrtají nejhorší výsledky, nebo jinak povolená míra absence na závodech)
[table id=5 /]

 

Večerní liga