Čtvrté místo USK CS Plzeň v závodu hlídek Krkonošská 70 – 2016


krkonosska70_1

Od roku 1955 se koná jeden z nejtěžších a nejstarších závodů po krkonošských hřebenech, závod hlídek Krkonošská 70. Letošní 61. ročník se konal v sobotu 5. března a díky sněhové nadílce pár dní před závodem se trasa přetěžkého sedmdesátikilometrového okruhu s více jak 2000 vystoupanými metry jela v celém rozsahu.

Na start se postavilo 65 hlídek, mezi nimiž nechyběla se startovním číslem 5 hlídka USK CS Plzeň ve složení (Provod, Pešta, Beránek, Veber, Jakub Vodrážka). Lyžaři USK CS Plzeň se vrátili na Krkonošskou 70 po 6 letech a výsledcích z let 2005 – 2010, kdy vyhráli, byli druzí, třetí, čtvrtí i pátí.

A na krásné čtvrté místo dosáhla hlídka USK CS Plzně i letos. Díky týmové spolupráci se hlídka pohybovala i na průběžném 3 místě ještě na 45 kilometru před cílem, ovšem v závěrečné části závodu již docházely síly.
„Myslím, že jsme všichni spokojeni, naše ambice nebyly vysoké, jsme o 6 let starší i přesto se nám povedl parádní závod.“ Hodnotí výsledek družstva letošní kapitán družstva USK CS Plzeň Petr Pešta.

krkonosska70_2